Kombi Satışı ve Montaj Hizmetleri

Ulya Mühendislik deneyimli ve profesyonel kadrosu ile özellikle kombi montajı işlemlerinde uzmanlaşmıştır. Tüm markalarını satışını bünyesinde bulunduran Ulya Mühendislik aynı zamanda tüm markaların kombilerinin de montajını yapmaktadır.

Kombi, doğal gaz kullanımını ve sıcak su ihtiyaçlarını karşılamak için üretilmiş ev veya işyeri gibi küçük ölçekli kapalı alanlara uygun ısıtma cihazlarıdır. Bu ısıtma cihazlarının ebatlarının küçük olması ve bu sebeple çok yer kaplamaması en çok tercih edilme sebeplerindendir. Diğer önemli bir sebep ise kombinin çalışırken oldukça sessiz olmasıdır. Ayrıca montajının kolay oluşu ve hafif olması da önemli özelliklerindendir.

Kombi seçerken, evin boyutlarına ve şekline göre kombi seçilmelidir. Ayrıca seçilen kombinin güvenli oluşu da önemli bir faktördür. Kombinin ısınma özelliklerini göz önünde bulundurarak karar verilmesi için de kombi çeşitlerini bilmek gerekiyor.

Kombi Çeşitleri

-Bacalı Kombi; Yanma sırasında ihtiyaç olunan oksijeni ortamdaki havadan sağlayıp, ortaya çıkan atık gazı da baca ile dışarı atar. Bu nedenle bu tipteki kombilerde baca bakımı ve ortamın havalandırılması oldukça önemlidir. Aynı zamanda fırtınalı havalarda atık gazı içeri alana geri verme ihtimali de bacalı kombinin tercih edilme sebebini azaltmıştır.

-Konvansiyonel (Hermetik) Kombi; Yanma esnasında gereken hava, fan kiti ile dışarıdaki hava kaynağından alınır ve oluşan atık gaz aynı sistemle dışarı atılır. Bu kombi çeşidinde atık gaz direkt kendi borusundan çıkar. Herhangi bir bina bacasına bağlanmaz. Bu nedenle özellikle bacası uygun olmayan binalarda sıkça kullanılır. Oluşabilecek fırtına gibi etkenlere karşı konvansiyonel (hermetik) kombinin emniyet sistemi vardır. Bu sebeple günümüzde en çok kullanılan kombi modeli konvansiyonel (hermetik) kombidir.

-Yoğuşmalı Kombi; Yoğuşmalı kombi, yanma odasında yanma sonucu oluşan atık gazı hemen atmayarak atık gazın sıcaklığından yararlanmak için farklı bir ünitede gezdirmektedir. Bu üniteden aldığı ısı ile yakıt tasarrufu elde edebilmeyi sağlamaktadır.

-Tek Eşanjörlü Kombi; Tek eşanjörlü kombiler mevcut eşanjörün brülörden aldığı ısı ile hem sıcak suyu hem de kalorifer peteklerini ısıtır. Bu kombi tipinde şebeke suyu anında mevcut eşanjör den geçerek ısınmaktadır.

-Çift Eşanjörlü Kombi; Bu kombi tipinde sıcak su ve kalorifer sistemi ayrılır. Tek eşanjörlü kombi tipinde şebeke suyunun mevcut eşanjörden geçmesi ve her ısınma esnasında suyun kireç bırakarak mevcut eşanjörü tıkayabilmektedir. Fakat çift eşanjörlü kombi bu durumu engeller. Direkt şebeke suyunun içinden geçmemesi de kireçlenmeyi önlemektedir.

-Elektrikli Kombi; Baca gibi atık gaz sistemine gerek duymayan elektrikli kombiler, içerisinde elektrikli ısıtıcılar kullanır. Zehirlenme vb. bir durumla karşılaşmamak adına elektrikli kombi tercih edilebilir. Fakat yakıt fiyatının diğer kombi türlerine göre fazla olması da kullanımı azaltmaktadır.

Kombi Montajı Nasıl Yapılır?

Kombi montajı, profesyonel ekip tarafından belli kurallara ve yöntemlere bağlı kalarak yapılan bir işlemdir.

Yanlış yapılması halinde arıza sayısının artması, olası kazaların meydana gelmesi ve ekonomik açıdan zarar edilmesi gibi durumlarla karşılaşılır. Bu durumun önüne geçmek için mutlaka uzman bir ekiple çalışmak gerekir.

Ücretsiz keşif için bizimle iletişime geçin.