Radyant Isıtıcı Sistemleri

Radyant ısıtıcıların temel mantığı ışıkla ısıtmadır. Güneşin kızılötesi ışınlarının vurduğu dünyamızda ısınma gerçekleşir, aynı şekilde radyant ısıtıcı sistemlerinde de ısınma bu şekilde sağlanır. Tüm bir evi veya apartmanı ısıtmak mümkün olmamaktadır. İhtiyaç olduğu kadar veya neresi ısınması gerekiyorsa orayı ısıtan sistemlerdir.

Özellikle işletmelerde dışarıda oturanlar için radyant ısıtma sistemleri genel olarak kullanılır. Bunların dışında pek çok farklı kullanım alanı da vardır. Doğalgazlı sistemlerde ise hem enerji tasarrufu yapılır hem de elektrik harcaması yapılmaz. Elektrik enerjisinin maliyetleri daha yüksek olduğundan dolayı doğal gaz kullanılması en doğru yöntem olmaktadır.

Geleneksel ısıtmaların temel mantığı ortamdaki havanın hacmi ısıtılır. Doğal gaz kombileri, merkezi sistemler gibi sistemler havayı ısıtarak ortamdaki genel havayı ısıtırlar. Radyant ısıtıcılar ise belirli bir amaca yönelik ısıtma yapar ve sadece ihtiyaca göre ısıtmayı kişiye veya objeye yansıtır.

Radyant Isıtma Sisteminin Avantajları

Bakım masrafları son derece düşüktür. Yok denecek kadar az elektrik tüketimi vardır. Çok kısa sürede ve konforlu ısıtma sağlar. Kolayca ve kısa zamanda monte edilirler.  Hava sirkülasyonu yapmadan tozsuz ve gürültüsüz çalışır.

Estetiktir ve çeşitli farklılıklarda uygulanabilir. Klasik yöntemlerle ısıtılması zor olan yerlerde; yüksek fabrikalarda, depolarda, camilerde, servislerde, çiftliklerde, özellikle açık ya da yarı açık kafe ve restoranlarda yoğun olarak radyant ısıtma kullanılmaktadır.

Ücretsiz keşif için bizimle iletişime geçin.