Doğalgaz Tesisatı

Doğalgaz sistemleriyle ilgili hizmetlerimiz şu şekildedir;

Merkezi Sistem Doğalgaz Tesisatı

Merkezi ısıtma sistemi günümüzde ve daha eski dönemlerde de kullanılmış en iyi ısıtma sistemlerinden bir tanesidir. Bu sistem binaların genellikle bodrum katında bulunan kazan ve boru tesisatı ile tüm binaya aynı ısıyı gönderen ve sirkülasyon pompasıyla sürekli devridaim yapan bir ısıtma sistemdir. Sorunsuz bir şekilde kullanılan merkezi sistemde tüm daireler aynı sıcaklığı alır. Binalarda dış cephe ve iç cephe yalıtımının yapılmış olması ve tesisatın izolasyonunun düzgün bir şekilde yapılmış olması bu sistemin verimliliğini artıracaktır. Merkezi doğalgaz sistemleri genel olarak avantajlıdır. Merkezi ısınma sistemi olarak oldukça güçlüdür ve tüm konutta etkilidir. Kombilerdeki gibi sürpriz faturalar gelmemesi de önemli bir avantajdır.

Merkezi sistemler, kullanım yerine göre yer tipi, duvar tipi, teknolojisine göre yoğuşmalı ve yoğuşmasız olarak ayrılırlar . Popülaritesi son 10 yılda ciddi anlamda artan yoğuşmalı sistemler, yanma sonucu oluşan atık gazların içerisinde bulunan su buharının enerjisini, özel dizayn edilen ısı eşanjörü vasıtası ile kapalı devre suyuna aktararak verimliliğin artmasını sağlarlar .

Kaskad sistemler ise, yüksek ihtiyaçlara cevap verebilmek için birden fazla kazanın paralel çalıştırılması ile oluşturulmuş sistemlerdir. Birbirine bağlı ve oransal kontrollü çalışan kaskadlar, yatırım maliyeti açısından tek bir büyük kazandan daha ekonomik olabilirler ve günümüzde en çok tercih edilen sistemler arasında yerini almaktadır.

Bireysel Isınma Sistemleri

Bireysel ısıtma sistemi, ısıtılmak istenen mahalin özellikle kombiyle her kullanıcının kendi konfor şartına göre ayarlanarak ısıtılmasıdır. Bu sistemler herhangi bir merkezi sisteme bağımlı olmayan ve mahal içerisindeki her kullanıcının kendisi tarafından kontrol edilebilen ısıtma sistemidir. Bireysel ısıtma sistemlerinde daha çok kombi kullanılır. Bununla birlikte doğalgaz sobaları da kullanılabilmektedir. Kombi, ısıtma ve sıcak su ihtiyaçlarını karşılamak için ev veya iş yeri gibi küçük ölçekli kapalı alanlar için üretilmiş ısıtma cihazıdır. Ebatlarının küçük olması ve duvara asılması nedeniyle eski yer tipi ısıtıcılara göre çok az yer kaplamaktadır.

Çalışırken oldukça sessiz oluşu, kullanıcı isteğine göre bağımsız kullanım kolaylığı sağlaması (kullanıldığı kadar yakar, yaktığı kadar ödersiniz), bunun yanında hafif ve kolay montaj ve de montajı yapılabilmesi çok tercih edilmesini sağlamaktadır. Kombiler yoğuşmalı veya konvansiyonel olarak ikiye ayrılırlar. Bu kombilerin kullanım amaçları aynıdır teknik özellikleri biraz farklıdır. Merkezi ısıtma sistemleriyle bireysel ısıtma sistemleri arasındaki en önemli fark; bireysel sistemlerde her kullanıcının sistemin kontrolünün kendisinde olamasıdır. İstenilen sıcaklıkta, istenilen zamanda ısınma ihtiyacını veya sıcak su ihtiyacını sağlama açısından daha çok kullanılan bir sistemdir.

Daire İçi Doğalgaz Tesisatı

Doğalgaz dönüşüm, ısıtma ve soğutma sistemleri gibi alanlarda anahtar teslimi çözümler sunan Ulya Mühendislik, doğalgaz projelendirme hizmeti ile de müşterilerinin profesyonel anlamda kolaylık sağlar.

Evleri güzelleştirmek ve daha yaşanılabilir kolaylık sağlayan,onlarca ürün seçeneği sunan Ulya Mühendislik, uzman ekipler eşliğinde verdiği “Anahtar Teslim Doğalgaz Projelendirme” hizmetiyle de müşterilerine son derece güvenli bir ısınma ortamı sunmaktadır. Ulya Mühendislik müşterilerine sunmuş olduğu ‘”Doğalgaz Projelendirme” hizmeti danışmanlık, keşif, projelendirme, nakliye ve montaj aşamalarından oluşmaktadır.

Endüstriyel Mutfak Doğalgaz Dönüşümü

Firmamız endüstriyel doğalgaza dönüşüm işlerinde projelendirme hizmetleri yapmaktadır. Ulya Mühendislik uzman ekibiyle endüstriyel mutfakların doğalgaz dönüşüm projelerini başarıyla gerçekleştirmektedir.

Endüstriyel Doğalgaz Dönüşümleri;

Neden Doğal Gaz?

Ücretsiz keşif için bizimle iletişime geçin.